Parduodami butai, žemės sklypai, namai | Nekilnojamojo turto skelbimai - NTLYDERIS.LT

Pradinis puslapis
Susisiekite el. paštu
Svetainės navigacijos planas
Įdėti skelbimą
 
Karščiausios naujienos:
 
Pirminė informacija apie policijoje registruotus įvykius
Ieškome naujų šeimininkų!

Pusė gyventojų jau ilgiau negu metus mano, kad būsto kainos didės ir toliau

Publikuota: 2016-10-28

Pusė gyventojų jau ilgiau negu metus mano, kad būsto kainos didės ir toliau
SEB banko būsto kainų lūkesčių rodiklis rodo, kad šių metų rugsėjį pusė (51 proc.) respondentų tikėjosi, kad būsto kainos per artimiausius dvylika mėnesių padidės, 12 proc., – kad sumažės, 26 proc., – kad nesikeis. Panaši gyventojų nuomonė vyrauja jau daugiau negu metus.

Prieš tris mėnesius, kad būsto kainos didės, irgi manė 51 proc., kad mažės, – 9 proc., kad bus tokios pat, – 28 proc. gyventojų. Panašūs gyventojų lūkesčiai, kai maždaug pusė tikisi būsto kainų kilimo, o maždaug dešimtadalis – kritimo, jau vyrauja ilgiau negu metus – nuo 2015 metų birželio.

„Būsto kainų kilimo lūkesčiai dera su būsto ir būsto paskolų rinkos augimu. Ir sandorių skaičius, ir būsto paskolų skaičius, ir vidutinė paskolos vertė pastaraisiais metais didėja. Vidutinės būsto kainos metinis pokytis panašus į vidutinį gyventojų pajamų pokytį“, - sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Registrų centro duomenimis, dažniausiai perkamų ir parduodamų senos statybos butų vidutinė kvadratinio metro kaina Vilniuje 2016 m. trečią ketvirtį, palyginti su 2015 m. vidurkiu, buvo 7,8 proc. didesnė, kituose keturiuose Lietuvos didmiesčiuose – 11,2 proc. didesnė. Naujausiais

Statistikos departamento duomenimis, vidutinis darbo užmokestis antrą šių metų ketvirtį Vilniuje buvo didesnis 7,4 proc., kituose keturiuose  didžiuosiuose miestuose – 8,7 proc. negu prieš metus.

Šaltinis: Verslosavaite.lt